Een creatieve carrière bij FaberExposize? We vroegen het aan Rian van Gend!

Met meer dan tien jaar ervaring in art, media en fashion zet Rian van Gend sinds kort zijn ervaring in als Commercieel Medewerker Binnendienst bij FaberExposize in Amsterdam. In deze Q&A vertelt hij over zijn eerste indrukken en hoe zijn diverse achtergrond als model, booker, personal manager, casting director en producer, hem helpt in zijn huidige rol.

FaberExposize transformeert ruimtes in een visueel spektakel. Met teams in Amsterdam, Eindhoven, en van Duitsland tot Thailand, werkt deze organisatie overal – wat de vraag ook is. De expertise van FaberExposize brengt ideeën tot leven. Zo verzorgde het team al een upgrade van de bewegwijzering en lichtreclame in ruim 60 Roompot vakantieparken, maar bijvoorbeeld ook alle visuele reclame bij de Amstel Gold Race.

“Na het afronden van mijn studie aan Het Grafisch Lyceum in Utrecht ging ik direct aan het werk bij een digitale drukkerij. In de 8 jaar die volgde leerde ik de fijne kneepjes van de grafimedia sector; van printproces en kwaliteitscontrole, tot materialen en afwerktechnieken. De affiniteit met drukwerk is nooit verdwenen, dus om nu weer terug te zijn in het grafische voelt vertrouwd.”

Hoe heb je je eerste periode bij FaberExposize in Amsterdam ervaren?

“Goed! Wat mij direct opviel is de lange historie in de grafische sector, waardoor FaberExposize enorm veel kennis in huis heeft. Hierdoor is het bedrijf veelzijdig en dynamisch. Nee zeggen tegen klanten gebeurt vrijwel nooit – er is altijd wel een oplossing. Van binnen heeft FaberExposize een no-nonsens cultuur. Hard werken? Ja, maar altijd ruimte voor een babbel. Geen eilandjes; we doen het samen.”

Rian van Gend. Commercieel Medewerker Binnendienst bij FaberExposize

Hoe komt jouw creatieve inslag tot uiting binnen het team en bij Faber Exposize?

Ik ben een beelddenker en dol op design en kleur. Daardoor denk ik goed met een klant te kunnen meedenken en een idee ‘zichtbaar’ voor ze te maken met een snelle schets of heldere uitleg.

 

Dankzij mijn tijd in de mode-industrie ken ik de retail branche vanuit een creatief oogpunt. Ik ken het proces achter een campagne. De brainstorm sessies, de casting, de productie. Met die kennis voelt het goed mee te mogen denken met de presentatie en hoe de uitingen het best tot z’n recht komen in de winkels.”

Hoe zie je je persoonlijke en professionele groei binnen FaberExposize?

“Je stopt nooit met leren. Bij FaberExposize voel je dat die ruimte er is. Ik laat me graag inspireren door nieuwe materialen, technieken, machines en klanten – en daar ben ik graag als eerste bij. Ik wil blijven leren. Niet alleen om een onmisbare schakel te zijn, maar ook om de kennis te kunnen delen en over te dragen. Ik hoop binnen het bedrijf een waardevolle bijdrage te kunnen leveren en uiteindelijk een mooie pool aan tevreden klanten te mogen bedienen.”

Hoe heb je de communicatie en samenwerking tijdens het sollicitatieproces ervaren, met name met collega Arjen uit Amstelveen?

“Ik heb nog niet eerder met een intermediar gewerkt, dus het was allemaal nog even nieuw, maar het contact was top. Ik werd uitgenodigd voor een kennismaking op kantoor en had een super goed gesprek met Arjen. Hij gaf mij een duidelijk beeld van de procedure en zijn rol daar in. Hij schakelde snel en nog geen twee weken na kennismaking feliciteerde hij mij persoonlijk met mijn nieuwe baan.”

Ook op zoek naar jouw volgende stap?

Ben je net als Rian op zoek naar een rol waarin jij jouw creativiteit en expertise volop kunt inzetten? SMS Intermediair heeft regelmatig uitdagende functies beschikbaar in de creatieve sector. Neem vandaag nog contact met ons op en ontdek wat wij voor jouw carrière kunnen betekenen!

Recente artikelen
Vacatures
Amsterdam | Eindhoven
Burgemeester Haspelslaan 67
1181 NB Amstelveen
T: (020) 404 35 00
F: (020) 404 35 01
E: amsterdam@sms-intermediair.nl
Geldropseweg 20
5611 SH Eindhoven
T: (040) 211 40 75
F: (040) 211 40 97
E: eindhoven@sms-intermediair.nl